czwartek, 7 lipca 2016

Zapraszamy na konferencję !


Koło Naukowe Studentów i Doktorantów Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego ma zaszczyt zaprosić na Ogólnopolską Konferencję Naukową „Tam, gdzie Wschód spotyka się z Zachodem. Interakcje na przestrzeni dziejów”, która odbędzie się 25 października 2016 roku na Uniwersytecie Rzeszowskim. Zapraszamy do przygotowywania referatów na następujące tematy dotyczące interakcji świata wschodnioeuropejskiego z zachodnioeuropejskim na przestrzeni wieków:

1. Stosunki polityczne 

2. Relacje gospodarcze

3. Przenikanie się kultury i sztuki

4. Stosunki między narodami i grupami etnicznymi

5. Stosunki religijne, wyznaniowe i obrządkowe

6. Budowanie systemów prawnych

Konferencja skierowana jest do doktorantów i studentów kierunków humanistycznych, prawnych, społecznych i teologicznych. Na zgłoszenie czekamy do 31 sierpnia 2016 roku. Zgłoszenie – oprócz danych prelegenta - powinno zawierać abstrakt wraz z podaniem bibliografii. Koszt uczestnictwa w konferencji wynosi 50 zł. Koszt obejmuje barek kawowy, wydanie publikacji pokonferencyjnej i obiad. Zgłoszenia wraz z abstraktem przyjmujemy na adres wschod.zachod@wp.pl .

Na wygłoszenie referatu przewidziane jest 20 minut. Zapotrzebowanie techniczne (komputer, rzutnik) prosimy zgłaszać w formularzu.

Dzień po konferencji, tj. 26 października 2016, zostanie zorganizowana wycieczka do Przemyśla (zwiedzanie Twierdzy Przemyśl, archikatedry łacińskiej i archikatedry bizantyjsko-ukraińskiej) dla chętnych. Chęć wzięcia udziału w wycieczce prosimy zgłaszać w formularzu zgłoszeniowym. Koszty wycieczki podane zostaną później.

Istnieje możliwość zorganizowania noclegu (-ów). Koszty pokrywa uczestnik. Informacje o chęci skorzystania z noclegu prosimy o przekazywanie droga mailową do 15 września.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz